Vai jums jau ir 18 gadi ?
Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

Preses relīzes

07.05.18
Alkohola atkarību profilakses pasākumā “Esi Neatkarīgs!” izglīto Vidzemes reģiona skolēnus

27.aprīlī Vidzemes koncertzālē Cēsis notika Cēsu alus un Cēsu novada Jauniešu domes rīkots alkohola atkarību profilakses pasākums “Esi Neatkarīgs!”, kurā piedalījās gandrīz 100 jaunieši no Vidzemes reģiona skolu 8-12.klasēm. Esi Neatkarīgs! ir sociāls projekts un tā mērķis ir izglītot jauniešus par alkohola atkarību profilakses tematu, kā arī sniegt iedvesmu un atbalstu jauniešu motivācijai izdarīt atbildīgas izvēles.

Esi Neatkarīgs! pasākumā meistarklasi “Veiksmīgas nākotnes plānošana” vadīja Reinis Širokovs, personības pilnveidošanas treneris, kurš dalījās personīgajā pieredzē un stāstīja par spēcīgas personības veidošanu un ceļu uz panākumiem un mērķu sasniegšanu. Psiholoģe Inga Dreimane savā lekcijā “Atkarība” jauniešiem uzdeva būtiskus jautājumus par emocijām, pieredzi un kļūdām, un dalījās stāstos no savas pieredzes darbā ar atkarīgiem jauniešiem. Otro pasākuma daļu jaunieši pavadīja darbojoties interaktīvās un izglītojošās stacijās – mūziķa Reiņa Reķa pavadībā jaunieši vienojās kopīgā perkusiju performancē, improvizatora Pētera Kļaviņa vadībā veidoja skečus par atkarību tēmu ikdienas dzīves situācijās, veidoja informatīvus plakātus par atkarību tēmu, piedalījās sarunā – diskusijā, ko vadīja Iveta Jermolājeva, sertificēta mākslas terapeite un supervizore, kā arī jauniešiem bija jāazipilda interaktīvs tests, atbildot uz dažādiem jautājumiem par alkohola ietekmi un lietošanas sekām. Esi Neatkarīgs! pasākuma noslēgumā ar iedvesmas lekciju uzstājās mūziķis Reinis Reķis – tā bija atklāta saruna ar jauniešiem par dzīvi, par to, kā atbildīgi pieņemt lēmumus un soli pa solim doties mērķu virzienā. Visas dienas garumā jauniešiem bija iespēja izmēģināt reibuma brilles, kā arī anonīmi atbildēt uz jautājumu: “Kāpēc tu lieto?”.

Agita Kārkliņa, AS Cēsu alus komunikāciju vadītāja: “Esi Neatkarīgs! projekta mērķis ir izglītot jauniešus par alkohola atkarību profilakses tematu, darot to jauniešiem interesantā un aizraujošā veidā. Tādēļ šogad šo tēmu izvērsām arī plašāk – runājām ne tikai par alkohola ietekmi un atkarībām, bet arī iedvesmojām jauniešus un stāstījām thecasinoapps.com par to, kā izdarīt pareizās izvēles dzīvē un dalījāmies pieredzes stāstos no sabiedrībā zināmām personībām. Esam gandarīti par jauniešu lielo interesi un iesaisti.”

Alkohola atkarības profilakses projekta jauniešiem “Esi Neatkarīgs!” iniciatīvas autors un organizators ir alus darītava Cēsu alus, projekts tiek rīkots kopš 2012.gada. Projekta ietvaros kopumā izglītoti vairāk kā 1400 jaunieši, organizējot diskusijas, fiziski izklaidējošas aktivitātes un praktiskos seminārus skolās, kā arī komunicējot projekta Facebook lapā www.facebook.com/EsiNeatkarigs. Pasākums Cēsīs tika organizēts sadarbībā ar “Cēsu novada Jauniešu domi”.

PAPILDUS INFORMĀCIJA

Birojs

 

cesualus@cesualus.lv

Tālr. 67511377

Arhīvs

2023

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un veiktspējas sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli. Sīkdatņu politika

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Piekrist tikai atzīmētajām
Piekrist visām sīkdatnēm