Vai jums jau ir 18 gadi ?
Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

Preses relīzes

01.03.10
Enerģijas dzērienu izcelsme un sastāvs

Dabiskos apstākļos nogurums ir organisma aizsargreakcija – tas ir signāls par nepieciešamību atjaunot iztukšotās organisma enerģijas rezerves. Senākās ziņas par enerģijas dzērienu pirmsākumiem rodamas 1929. gadā Apvienotajā Karalistē, kad tie tika izrakstīti slimnīcu pacientiem ātrākai veselības atgūšanai.

Pirmajiem enerģijas dzērieniem bija ļoti augsts cukura un kofeīna saturs. Mūsdienās ražotajiem enerģijas dzērieniem šie rādītāji ir zemāki. Viena skārdene dzēriena pēc savas enerģētiskās iedarbības līdzinās tasei stipras kafijas vai krūzei stipras tējas.

Sastāvs

Populārāko enerģijas dzērienu sastāvā ietilpst: kofeīns (dabā sastopams kafijas un kakao pupiņās, melnajā un zaļajā tējā un kolas augļos), taurīns (aminoskābe, ko ražo cilvēka ķermenis arī dabīgi, kā arī tas atrodas gaļā un zivīs), B un C grupas vitamīni,folijskābe un papildu iespējami arī tādi komponenti kā žeņšeņa un guaranas augi.

Visi šie komponenti, kas apvienoti enerģijas dzērienā:

  • paātrina vielmaiņu,
  • stimulē asinsriti;
  • uzlabo centrālās nervu sistēmas darbību;
  • palīdz ķermenim izvadīt toksīnus;
  • ātri un efektīvi piešķirt tam jaunu enerģijas devu garīgas un fiziskas slodzes gadījumos.
  • dzēriena iedarbība ir tūlītēja un ilgst vairākas stundas.

Jaunajam dzērienam Dynami:t Juice pievienotā sastāvdaļa guarana ir dabīgs produkts, kas tiek iegūts no liānveidīga auga, kam attīstās neliela izmēra augļi ar vienu vienīgu sēklu. Guaranu pirms vairākiem gadsimtiem atklāja Amazones indiāņi.

Guaranas sēklās zinātnieki konstatējuši aptuveni trīs reizes vairāk kofeīna (4%) nekā kafijas pupiņās (1,2%). Atšķirībā no kafijas kofeīna, pateicoties augstajam balastvielu un šķiedrvielu sastāvam sēklās, guaranas kofeīns organismā uzsūcas lēnāk un tā iedarbība ir ilgstošāka nekā kafijai.

Guarana satur alkaloīdus, kuri iedarbojoties paaugstina enerģijas līmeni, stimulē centrālās nervu sistēmas darbību, palīdz samazināt garīgo un fizisko nogurumu, saglabājot augstas koncentrēšanās spējas.

Ražotāja atbildība

Likumdošanā nav noteikta kādu brīdinošu uzrakstu lietošana uz enerģijas dzērienu iepakojuma, bet dēļ paaugstinātas kofeīna koncentrācijas enerģijas dzērienu sastāvā, šāda norāde ir atrodama uz AS Cēsu alus pārstāvētā zīmola Dynami:t iepakojuma. Cēsu alus, gādājot par atbildīgu enerģijas dzērienu lietošanu, uz enerģijas dzēriena iepakojuma izvietojis vairākas brīdinājuma zīmes: piem., nav ieteicams bērniem un grūtniecēm.

PAPILDUS INFORMĀCIJA

Birojs

 

cesualus@cesualus.lv

Tālr. 67511377

Arhīvs

2023

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un veiktspējas sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli. Sīkdatņu politika

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Piekrist tikai atzīmētajām
Piekrist visām sīkdatnēm