Vai jums jau ir 18 gadi ?
Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

Preses relīzes

16.11.10
Pētījums: Portera alus popularitāte pieaug ziemā

Cēsu alus un Data Serviss veiktajā pētījumā* noskaidrots, ka tieši garšas īpatnības un sezonalitātes raksturs nosaka patērētāju izvēli par labu Portera tipa alum īpaši ziemas sezonā. Vairāk kā puse aptaujāto (56%) atzīst, ka spēcīgāka un izteiktāka garša, kas piemīt Porterim salīdzinājumā ar lager tipa gaišo alu, ir noteicošais izvēles kritērijs.

Savukārt piektā daļa respondentu (21%), no kuriem lielākā daļa ir sievietes (54%), uztver Porteri nevis kā alu, bet vairāk kā delikatesi – izsmalcinātu dzērienu, ko baudīt nesteidzoties. Gandrīz tikpat daudz aptaujāto (17%) atzīst Porteri par tradicionālu ziemas vērtību, Salīdzinoši neliela daļa – 5% no visiem portera alus baudītājiem atzinuši, ka patērē Portera tipa alu ziemā, vairāk lai sasildītos nevis dzesētu slāpes.

Cēsu alus jau sesto gadu ziemas sezonā piedāvā patērētājiem Portera tipa alu. Katru gadu esam attīstījuši Portera garšu dažādību variējot no klasiskās Portera alus šķirnes līdz īpaši ekskluzīvāmŠokolādes un Balzama Portera alus šķirnēm. Šogad Cēsu alus piedāvā Ziemas porteri – piesātinātas garšas alu, no īpaši tumša grauzdējuma iesala. Cēsu alusgalvenais tehnologs Māris Grambergs iesaka Cēsu Ziemas porteri baudīt atdzesētā veidā, lai saglabātu visas aromāta un pievienoto garšvielu nianses. Cēsu Ziemas porteris jau pieejams lielākajās tirdzniecības vietās jauna dizaina 0,5l brūna stikla pudelē, gan četru pudeļu svētku iepakojumā. Pirmajā nedēļā jau pārdotas 50 tūkstoši pudeles Cēsu Ziemas portera.

12. novembrī aicinājām patērētājus uz restorānu „Merlin”, kur notika Portera tipa tumšo alus šķirņu slēptā degustācija, kuras laikā baudot vairākus pasaules slavenus tumšos alus un porterus, jaunais CēsuZiemas Porteris dalīja pirmo vieto ar tumšo alu Gösser no Austrijas. Kā galveno Cēsu Ziemas Portera priekšrocību degustācijas dalībnieki novērtēja labi sabalansēto portera garšu ar patīkami sildošu pēcgaršu.

Cēsu alus valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone – Zatlere: „Lai piedāvātu visatbilstošāko produktu patērētāju vēlmēm, mums ir svarīgs tieši alus baudītāju vērtējums. Tādēļ šoreiz papildus Portera izvēles kritēriju pētījumam, uz pirmo Portera degustāciju saaicinājām patiesus alus mīļus un esam pateicīgi par viņu atsaucību un nesavtīgo vērtējumu.”

2010. gada investīcijas Cēsu Ziemas portera alus šķirnes izveidē sastāda 20 000 Ls.

*Pētījuma veicējs „Data serviss”, pētījumā piedalījās 1035 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Pētījums tika veikts periodā no 2010. gada 8. līdz 18. oktobrim.

PAPILDUS INFORMĀCIJA

Birojs

 

cesualus@cesualus.lv

Tālr. 67511377

Arhīvs

2023

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un veiktspējas sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli. Sīkdatņu politika

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Piekrist tikai atzīmētajām
Piekrist visām sīkdatnēm