Vai jums jau ir 18 gadi ?
Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

Preses relīzes

20.02.17
Senlatvju alus – par godu Latvijas simtgadei radīts jauns alus zīmols

Lielākā Latvijā ražojošā alus darītava Cēsu alus radījusi jaunu alus zīmolu – Senlatvju alus. Tuvojoties Latvijas valsts simtgades svinībām, alus baudītājiem piedāvātas jaunas alus šķirnes, kuru garšas niansēm izvēlētas Latvijā sastopamas dabas veltes.

Senlatvju alus ir lager tipa gaišais alus un šobrīd pieejami ir trīs veidu brūvējumi – katram veidam piemīt sava, īpaša garša, kuras raksturs jaušams katras alus šķirnes nosaukumā – vīgriežu, kadiķu un brūkleņu. Brūkleņu brūvējuma speciālo iesalu aromāts un garša labi kombinējās ar brūklenes saldenrūgtenumu – šim alum raksturīgs krāsas dziļums un izteiktāks blīvums. Vīgriežu brūvējumā vīgriezes ekstrakts padara alus aromātu viegli medainu un savienojumā ar apiņu rūgtumiņu rada patīkami sabalansētu garšu. Trešajā – kadiķu brūvējumā – sajūtams viegls alus, kura garšas niansēs jaušams kadiķa aromāts. Senās alus receptēs pieminētais kadiķis piešķir šim alum pikantu rūgtumiņu.

Senlatvju alus etiķešu dizainā izmantotas mūsdienās tik populārās latviešu spēka zīmes. Katrai no alus šķirnēm veltīta kāda no latviešu senajām spēka zīmēm – Māras līklocis, Saules zīme un Jumis. Zīmju skaidrojums ir iekļauts arī pudeļu etiķešu dizainā.

Eva Sietiņsone, Cēsu alus valdes priekšsēdētāja: “Patērētāji arvien vairāk novērtē Latvijā radītus produktus un tas attiecināms arī uz alus tirgu. Jaunu garšu meklējumos, pievērsāmies mūsu pašu – tradicionālajiem Latvijas augiem un ogām – kas katram no alus veidiem piešķir atšķirīgas garšu nianses. Godājot Latvijas simtgadi, izvēlējāmies dizainā izmantot senlatvju spēka zīmes, tādējādi veicinot patriotismu un stiprinot latvisko garu.”

Kopējās investīcijas jaunās alus receptes radīšanā sastāda 70 000 eiro.

PAPILDUS INFORMĀCIJA

Birojs

 

cesualus@cesualus.lv

Tālr. 67511377

Arhīvs

2023

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un veiktspējas sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli. Sīkdatņu politika

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Piekrist tikai atzīmētajām
Piekrist visām sīkdatnēm