Vai jums jau ir 18 gadi ?
Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

Preses relīzes

25.10.11
Cēsu alus iegulda skārdeņu tirgus attīstībā, izlaižot pirmo Portera alus skārdeni Latvijā

Paplašinot produktu klāstu skārdeņu iepakojumos, Cēsu alus iegulda skārdeņu tirgus attīstībā un izlaiž pirmo Portera alus skārdeni Latvijā. Skārdeņu iepakojuma īpatsvars piecu gadu laikā trīskāršojies, aizņemot piekto daļu jeb 21% no kopējā Latvijas alus tirgus.

Cēsu alus jau kopš 2005. gada ražo Portera tipa alu un piedāvā to patērētājiem tieši ziemas sezonā. Šogad Cēsu Ziemas Porteris pieejams kā ierasts stikla pudelē, gan arīpirmo reizi Latvijā – skārdenē. Līdz šim Latvijas alus tirgū dominēja gaišā tipa alus skārdeņu iepakojumā, tagad to papildina arī pirmā Portera tipa alus skārdene. Cēsu Ziemas Porteris ir pildīts 0,5l izsmalcināta Ziemassvētku dizaina skārdenē.

Cēsu Ziemas Porteris ir piesātinātas garšas alus, no īpaši tumša grauzdējuma iesala.Cēsu alus galvenais tehnologs Māris Grambergs iesaka Cēsu Ziemas Porteri baudīt atdzesētā veidā, lai saglabātu visas aromāta un pievienoto garšvielu nianses.

Pēc The Nielsen Company tirgus datiem, skārdeņu iepakojuma īpatsvars kopējā alus tirgū 2007.gadā bija 7%, savukārt 2011.gada pirmajā pusgadā tas jau sasniedz 21%.

Cēsu alus, 2008.gadā uzstādot Latvijā pirmo un vēl arvien vienīgo skārdeņu pildīšanas līniju alus rūpniecībā, attīstījis skārdeņu segmentu kopējā Latvijas alus tirgū. 10 miljonu eiro investīcijas jaudīgākajā un modernākajā skārdeņu līnijā Baltijā, ļāva ievērojami paplašināt Cēsu alus ražošanas kapacitāti un pārliecinoši nostiprināt līderpozīcijas skārdeņu tirgū, 2011.gadā aizņemot 40% tirgus daļu kopējā alus skārdeņu segmentā.

AS „Cēsu alus” valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone – Zatlere: „Alus baudītāji aizvien vairāk novērtē skārdenes priekšrocības – skārdene ir ērts, viegls, un drošs iepakojums, jo tas pilnībā aizsargā dzērienus no gaismas piekļuves. Tādēļ paplašinām skārdeņu iepakojuma īpatsvaru arī Cēsu alus ražoto dzērienu portfelī – ja vēl pirms pāris gadiem skārdenēs galvenokārt tika pildīts alus, tad šobrīd jau faktiski visās dzērienu kategorijās ir dzērieni skārdeņu iepakojumā. Piemēram, sidrs un alkoholiskie kokteiļi, kā arī bezalkoholiskie atspirdzinošie dzērieni – Klasiskā Limonāde un kolas zīmols RC Cola.”

Cesu_Ziemas_Porteris_skardenee

Veicot ražošanas iekārtu modernizāciju, Cēsu alus šogad arī investējis 70 tūkstošus eiro jauna tilpuma skārdeņu pildīšanas tehnoloģiskajā aprīkojumā. 2011.gada sākumā ražotnē Cēsīs ir uzstādīts papildu tehniskais aprīkojums, kas ļauj pildīt alu pintes – 0,568 l – tilpuma skārdenēs. Patlaban tirgū pieejami divi alus zīmoli pintes tilpuma skārdenēs – Cēsu ­Premium un Cēsu Special

PAPILDUS INFORMĀCIJA

Birojs

 

cesualus@cesualus.lv

Tālr. 67511377

Arhīvs

2023

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un veiktspējas sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli. Sīkdatņu politika

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Piekrist tikai atzīmētajām
Piekrist visām sīkdatnēm